Bouldering

 

Co je to bouldering?

 

Bouldering je především HRA. Žádné lano, žádný sedák, žádný strach z pádu. Stačí lezečky, maglajz, trenky a triko a chuť se poprat s gravitací. Nemusíte se bát, nebudete se pohybovat víš než je výška průměrných štaflí a vaše případné pády tlumí půl metru molitanu.

A nebojte se, na své si najdou jak začátečníci tak i zkušení bouldristi co nesundavaj čepici ani ve sprše.

...... je jen na Vás přijít si HRÁT. 

" To, co se mi líbí, je nekomplikovanost - žádné lano, jen ty a lezecký problém. Je to opravdu kouzelné, zkusit něco, co vypadá  nemožně! Při boulderingu potřebuješ vedle maximální síli i štstí ...... Nikdy nevíš, jak se ti bude v určitý den, v určitý čas dařit. Pokud ti přeje štěstí a jsi totálně namotivovaný, můžeš realizovat své sny. Pokud ztroskotáš, je to důvod přijít znovu..... Miluju to, když vedu své tělo ve vzduchu a když neleží nic mezi mnou a zemí.

 

Jacky Godofee      

Při boulderingu jde jen o komunikaci mezi mnou a skálou. Neruší mě žádný materiál, jsem volný jako při sólovém výstupu a přesto nejsem vystaven nebezpečí. Ve všem klidu se mohu nejintenzivněji vyrovnávat se skálou, mohu lézt nejvyšší obtížnost a plně se soustředit na definovaný problém. Často jdejen o to, dostat se z jednoho chytu na druhý.

 

Fred Nicole